90. MŠ Plzeň 90. MŠ Plzeň Home Kontakt Třída - Berušky Třída - Ježci Třída - Myšky Třída - Ovečky Třída - Veverky Třída - Zajíci Aktuality

Plánované uzavření mateřské školy - informace pro rodiče

Aktualizováno: 10.03.2020 22:57

Vážení zákonní zástupci, věnujte prosím tomuto emailu svou pozornost: V Plzni se chystá uzavření mateřských škol, mělo by k němu dojít od čtvrtka 12. března.


Na základě pokynu primátora města Plzně Martina Baxy a radní pro oblast školství Lucie Kantorové dnes proběhlo jednání se starosty a místostarosty plzeňských městských obvodů, které mají na starosti mateřské školy na svém území. Zástupci obvodů ještě dnes doporučí mateřským školám, aby hned zítra, tedy ve středu 11. března, omezily provoz mateřských škol v maximálním rozsahu. O úplném uzavření mateřských škol na celém území Plzně na návrh městských obvodů bude rozhodovat Rada města Plzně, a to na svém jednání v odpoledních hodinách dne 11. března. Předpokládá se, že Rada města Plzně doporučí ředitelům mateřských škol úplné přerušení provozu mateřských škol na dobu neurčitou od čtvrtka 12. března.
Město proto prosí rodiče, aby ve středu 11. března děti do školky nedávali, pokud se o ně mohou postarat sami či zajistit si jejich hlídání, nicméně školky budou připraveny děti ve středu 11. března přijmout. Orgány městských obvodů a města Plzně jsou si vědomy, že náhlé uzavření školky je pro rodiče náročně, právě proto jim chtějí poskytnout alespoň středeční den na vyřešení situace a dát jim prostor se s daným rozhodnutím vypořádat.

Město Plzeň reaguje na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky o uzavření všech základních a ostatních škol vyšších stupňů na území města Plzně a zároveň na doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky týkající se omezení nebo přerušení provozu mateřských škol.

Zákonní zástupci mohou požádat o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy.

Žádosti bude vydávat škola v ředitelně, ve čtvrtek 12.3.2020 v době od 9 do 14 hodin popř. po dohodě na telefonu 722 919 900, nebo Vám toto potvrzení můžeme poslat emailem.
Emailový kontakt na ředitelství: vomackovave@ms90.plzen-edu.cz.

Tuto žádost vydá a potvrdí mateřská škola a rodič ji bude uplatňovat u svého zaměstnavatele.

O aktuálním stavu a definitivním rozhodnutí Rady města Vás budeme informovat na webových stránkách školy a na vstupních dveřích do budovy.

S pozdravem Bc. Veronika Vomáčková, ředitelka mateřské školy
90. mateřská škola Plzeň, Západní 7, příspěvková organizace - všechna práva vyhrazena © 2009 - 2015
Tvorba www stránek Abcool | Stránky města Plzně | Přihlášení