90. MŠ Plzeň 90. MŠ Plzeň Home Kontakt Třída - Berušky Třída - Ježci Třída - Myšky Třída - Ovečky Třída - Veverky Třída - Zajíci Aktuality

Ježci Třída Ježci

 

třídní učitelky : Jana Svatoňová, Dagmar Šmejkalová    


Telefon do třídy: 720 335 847

Provoz třídy: 6.30 - 16.00

  

    

ŠVP : Putování nad korunami stromů

TVP : Obláčkové kouzlení

 
My jsme ježci kamarádi,
v přírodě jsme tuze rádi,
chráníme ji pomáháme,
všechno nejdřív pozkoumáme.

Hlavním cílem třídy je zaměření na ekologickou výchovu a na ochranu životního prostředí s ježkem Bodlinkou. Poznávací celoroční vycházky do okolí MŠ, pěstování sazeniček, pokusy s rostlinami a péče o zvířátka ve třídě, prohlubování kamarádských vztahů mezi dětmi. Vše je prováděno formou hry, prožitkového učení s ohledem na věkové zvláštnosti dětí. Společně se budeme na pomyslném obláčku vznášet a zastavovat  k pozorování a poznávání různých proměn.

kiticka1Ježčí novinky:

Kouzlo jarního pramínku...

Příprava oslav jara, samostatné činnosti související s přicházejícím jarem a jarními svátky, pojmenování prvních jarních květin, přímé pozorování při pobytech venku, pečování o květiny ve třídě, na záhonku, pokusy s klíčením rostlin, pojmenování domácích zvířat, znát užitek, jak se jmenují mláďata..

 

 Třídní akce:   

 21.3. společné focení v MŠ - tabla                                                                                                                   z důvodu velké nemocnosti se odkládá, nový termín bude oznámen                                                 Nový termín je 16.4.                                                                                                               

 

 

 

            
            

 

90. mateřská škola Plzeň, Západní 7, příspěvková organizace - všechna práva vyhrazena © 2009 - 2015
Tvorba www stránek Abcool | Stránky města Plzně | Přihlášení