90. MŠ Plzeň 90. MŠ Plzeň Home Kontakt Třída - Berušky Třída - Ježci Třída - Myšky Třída - Ovečky Třída - Veverky Třída - Zajíci Aktuality

MyškyTřída Myšky

 

Třídní učitelky: JiřinaŠtádlerová,Šárka Tomešová
Třídní telefon : 721 024 173

Provozní doba naší třídy: 7,00-16,30 h.

seznam dětí 2016/2017

Naše motto:

 

Žádná myška není hloupá,
co je k jídlu, všechno schroupá.
Oříšky a koblížky,
to je něco pro myšky


ŠVP: Putování nad korunami stromů

TVP: "Letem,světem,...

Třídní vzdělávací program je zpracován do integrovaných bloků.Bloky vy sobě zahrnují různá témata,odvíjející se od jednotlivých ročních období,kulturních tradic,poznávání světa,praktických životních situací,se kterými se děti potkávají.Časový prostor pro jednotlivé bloky je flexibilní,otevřený a volný pro vstup dětí a tvořivost učitelky.Naše třída se bude zaměřovat na sport a turistiku,budeme také pečovat o bylinkovou zahrádku.

 

   PROBOUZÍME JARO   

Využití jarní tématiky při společných hrách – hudební, pohybové, výtvarné a pracovní činnosti . Péče o bylinkovou zahrádku / sázení, přesazování bylinek, květin /. Pojmenování některých květin / pojmy – luční, lesní, zahradní rostliny /v souvislosti s přímým pozorováním a vlastním pěstováním. Zapojit především smyslové vnímání.

 

Prožívat oslavy i dle svých nápadů / Den matek i vystoupení pro babičky z DD – společně vyrobit dárky, cukroví – citové prožitky, udělat radost druhým,…/.

 

      KVĚTEN

9.5.-přednáška pro rodiče-Jak připravit předškoláka-15,30h-třída veverek

9. a 10.5.-platba Školy v přírodě-2200+50 kč tričko

10.5.-bruslení

11.5.-bruslení

15.5.-atletika-vybrané děti

16.5.-jdeme dopoledne vystupovat pro babičky z DD

18.5.-brusle

21.5.-25.5.-ŠVP

    ČERVEN

1.6.-divadlo Kolem-Pohádky z klobouku-50,kč

14.5.-Zahradní slavnost-16,00h

22.6.-Bublinková show-dopoledne na zahradě-130,kč

Škola v přírodě

21.5.

Včera jsme přijeli v pohodě,vlak a přestup na autobus dopadl dobře.Ubytovali jsme se,prozkoumali okolí  a po obědě jsme šli na malou túru se soutěžemi.Jídlo je  výborné.

22.5.

Dnes po snídani,kde byly "švédské stoly" a mírně řečeno jsme se přecpali,jsme v lese stavěli indiánské týpí z přírodního materiálu v lese.Po obědě jsme "vyběhli"na Špičák,zahráli tam hry a šli na večeři.Po večeři jsme měli indiánský nástup,zhonotili jednotlivé kmeny,co se komu za celý den povedlo.po vykoupání jsme pěkně usnuli.

 

 

 

 

 

 

 

 

90. mateřská škola Plzeň, Západní 7, příspěvková organizace - všechna práva vyhrazena © 2009 - 2015
Tvorba www stránek Abcool | Stránky města Plzně | Přihlášení