90. MŠ Plzeň 90. MŠ Plzeň Home Kontakt Třída - Berušky Třída - Ježci Třída - Myšky Třída - Ovečky Třída - Veverky Třída - Zajíci Aktuality

 

Třída Ovečky


              
Třídní učitelky:   Alexandra Tothová

                                         Mgr. Kristýna Bílková

              Provozní doba třídy: 6:30 - 16:00h
              Kontakt na třídu: 722 601 360 
              Složení třídy: mladší děti - 27

 

                      ŠVP: Putování nad korunami stromů

                               TVP: Nastoupíme do balónu, poletíme všichni spolu

Tento rok podnikneme "výpravu balónem" společně s Kačenkou a Péťou (našimi plyšovými maskoty). Přistaneme vždy v různých krajích, na zajímavých místech a prozkoumáme je prostřednictvím všech smyslů. Žádné nové výpravy se jen tak nezalekneme, protože budeme mít kolem sebe kamarády, kteří nás nikdy nenechají cítit se sami. Naším celoročním cílem bude tedy vytvořit prostředí, ve kterém se všichni budou cítit bezpečně a jistě. Budeme proto podporovat utváření kamarádských vztahů mezi dětmi a partnerských vztahů s dospělými, kteří budou dětem vždy oporou. Díky tomu bude možné získávat nové vědomosti, dovednosti a návyky, které uplatníme v praktickém životě. Nejlepším učitelem pro nás bude příroda kolem nás. 

 TVP

ZÁŘÍ:  Péťa a Kačenka mezi novými kamarády... u OVEČEK

Vzájemně se seznamujeme, poznáváme svá jména, značky, prostředí třídy, celé školky i zahrady. Zvykáme si být bez maminky a tatínka a osušujeme případné slzičky. Poznáváme denní režim MŠ, utváříme si svá třídní pravidla a s pomocí Péti a Kačenky (maskotů třídy) zkoušíme první činnosti v kolektivu Oveček.

ŘÍJEN, LISTOPAD:  Přistání v zemi barev a vůní

 Vydáváme se na první společnou výpravu balónem. Poznáváme, barvy, vůně, zvuky a materiály kolem nás v prostředí třídy a v přírodě. Seznamujeme se s přilehlými lesy a rybníky, podnikáme delší vycházky. Vnímáme změny počasí a proměny přírody a snažíme se zachytit tyto vjemy pomocí výtvarných technik, pohybu, hudebních aktivit a slovního vyjádření. Ochutnáváme a užíváme plodů podzimu a potkáváme se skřítkem Podzimníčkem. Řešíme společně problémy a hledáme odpovědi na otázky a hádanky. Často pracujeme na řešení ve skupinách či dvojicích a učíme se spolupracovat a být součástí skupiny.

       LISTOPAD, PROSINEC: Setkání s andělem...Přistání u stromečku a zvonečku

Radostné prožívání předvánočního období ve výtvarných, pracovních, hudebních i pohybových činnostech. Mikulášská a vánoční nadílka, posezení u stromečku. Typické znaky zimy, srovnávání s jiným ročním obdobím, vánoční slavnost "Pohádkové Vánoce" v MŠ a přípravy na ni.

       

 

  PLÁNOVANÉ AKCE:

LISTOPAD, PROSINEC:

STŘEDA 29.11.  LAMPIONOVÝ PRŮVOD

ÚTERÝ     5.12.   MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V MŠ

ČTVRTEK 7.12.   VÁNOČNÍ SLAVNOST "Pohádkové Vánoce"

PÁTEK    15.12.  "ANDĚLSKÁ POHÁDKA" (divadlo NÁNA) 50,-Kč - divadlo zrušeno z důvodu nemoci

ÚTERÝ    19.12.  "PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ" od 16.h - srdečně zveme děti s rodiči!

STŘEDA  20.12.  TURISTICKÁ VYCHÁZKA - zdobení stromečku lesním zvířátkům (dejte dětem batůžky s "nadílkou" pro zvířátka - suché pečivo, mrkev, jablko, oříšky, atd....)

 Fotogalerie

 

90. mateřská škola Plzeň, Západní 7, příspěvková organizace - všechna práva vyhrazena © 2009 - 2015
Tvorba www stránek Abcool | Stránky města Plzně | Přihlášení