90. MŠ Plzeň 90. MŠ Plzeň Home Kontakt Třída - Berušky Třída - Ježci Třída - Myšky Třída - Ovečky Třída - Veverky Třída - Zajíci Aktuality

Třída Zajíci

Třída předškoláků
třídní učitelky : Milena Šafaříková
Eva Řeřichová
třídní telefon: 728 016 530

 

 

 

ŠVP:

TVP:

My jsme malí ušáci, nemáme nic na práci.
Trénujeme běh a skoky,přes pařezy, přes potoky.
Učíme se kotouly, nekoukáme na bouli.

Sluníčko se kutálí,
po obloze pluje.
Ten, kdo ráno zahálí,
celý den pak lituje.
Proto všichni ušáci
vyskočí hned z postele,
malí, velcí, ušatí,
zacvičí si vesele!

Hlavní zaměření třídy je turistika a sport.

Milí rodiče a děti. Tak už se nám blíží začátek nového školního roku 2018/19

Provoz na třídě ZAJÍČKŮ je 6.30 - 15.30

Provoz od 6.00 zajišťuje třída BERUŠEK na pav. J - č. telefonu 720653472

Odpoledne budou děti od 15.30 - 16.00 ve třídě JEŽKŮ pav. B - č. telefonu 720335847, pak se děti převádějí do třídy OVEČEK pav. A , kde provoz končí v 16.30  - č. telefonu 722601360.

Podzim je tady se vším, co k němu patří a veliké chladno nás dnes překvapilo. Sbírejte s dětmi přírodniny, protože se blíží naše tradiční podzimní zahradní slavnost - 25. 10. 2018. Jako tradičně s dětmi doma vyrábějte PODZIMNÍČKY na výstavu do provozní chodby. Také už můžete přinášet dobře usušené pečivo, které střádáme pro zvířátka z našeho lesa.

Ve čtvrtek 4. 10. jdeme na DOPRAVNÍ HRÁTKY na dopravní hřiště. Vybavte děti helmou a batohem s pláštěnkou a pitím. Oblečení a obuv podle počasí - nedávejte dětem gumovky!

V pátek 5. 10. přijede do MŠ divadlo NÁNA se SLEPIČÍ POHÁDKOU.

Z tecnických důvodů je náš telefon mimo provoz. K omluvě dětí používejte telefon JEŽKŮ 720 335 847 nebo telefon na zást. ředitelky p. Bílkovou 727 878 653. Děkujeme za pochopení.

Telefony jsou již plně fukční na všechny třídy - čísla jsou pořád stejná - ZAJÍCI 728 016 530

Dětem dejte do školky jeden středně velký brambor na podzimní tvoření.

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE - V PONDĚLÍ 5. LISTOPADU PROBĚHNE VÁNOČNÍ FOCENÍ.

Protože se bude fotit celá školka a nejprve přijdou na řadu malé děti, možná, že se trochu pozdržíme s oběděm. Pokud si budete děti brát po obědě, počítejte s možným zdržením.

V pátek 9. listopadu přijede do MŠ divadlo Kolem s pohádkou "Pozor, všude kolem číhá vlk."

Ve středu 14. listopadu nás čeká návštěva zoologické zahrady - CESTA DO AFRIKY. Do batůžku dětem připravte pláštěnku, pití, malou svačinku a děti šestileté a starší vybavte nabitou plzeňskou kartou nebo 2 jízdenkami na MHD.

Ve čtvrtek 15. listopadu začíná kurz plavání. Do batůžku dětem dejte podepsaný ručník, plavky, děvčatům plavací čepici, pití, malou svačinku. Neplavci budou chodit s námi - připravte jim přezůvky nebo sandálky do mokrého prostředí, pití a svačinku a na převlečení přidejte cv. úbor ze školky. PLAVECKÝ KURZ má letos 10 lekcí a budeme končit v lednu 2019. PAK NÁS ČEKÁ DALŠÍ SPORTOVNÍ VYŽITÍ - BRUSLENÍ.

V úterý 11. 12. odpoledne  máme  VÁNOČNÍ SLAVNOST. Nejprve si na zahradě společně zazpíváme - kromě pěveckého sboru si tam rodiče děti přivedou. Potom si můžete prohlédnout vánoční výzdobu ve spojovací chodbě, jarmark nebo se občerstvit a v 16. 30 se sejdeme ve třídě ZAJÍČKŮ. Máme pro vás připravené vystoupení dětí a pak si společně vyrobíme vánoční ozdobičku - ANDÍLKA.Moc už se těšíme.

V pátek přijede do MŠ  divadlo LETADLO s pohádkou " O ježečkovi a myšce." Cena 45.- Kč bude účtována ze zálohy na školním účtu.

Čeká nás poslední předvánoční týden.

Ve středu máme u nás ve třídě dopoledne vánoční nadílku. Snad nám Ježíšek něco nadělí, nové hračky vždy potěší. Připravte dětem trochu  vánočního pečiva na občerstvení a pokud si kamarádi chtějí předat drobné dárečky, prosíme v šatně a pouze mezi sebou. Máme zkušenost, že někteří pak hodně pláčou a nemohou pochopit, že oni nic nedostali - tak se omlouváme, snad to letos bude v klidu. S dětmi jsme o této situaci již mluvili. Ve čtvrtek jdeme plavat a v pátek bude nadílka v lese pro zvířátka. Snad doma najdete nějaké jablíčko, pečivo nebo lojovou kouli. Chceme  ještě  na Sofronku odnést kaštany pro daňky.

Přeje vám všem krásné Vánoce, veselého Silvestra a v novém roce zdraví, štěstí a mnoho úspěchů a radosti.

Vaše Eva a Mili.smile

Začátek bruslení se nám trochu posunil, první bruslení budeme mít v úterý 15. ledna. Dětem připravte helmu - lyžařskou nebo cyklistickou, brusle, nepromokavé kalhoty, rukavice na lyže, pití. Vše jim uložte do většího batohu - helmu můžete připnout vně, nebo do sportovní tašky přes rameno. Autobus na nás bude čekat pod školkou na stanovišti autobusů, které vozí školáky na bazén 1. ZŠ kolem 9.30 hod. Před odchodem z MŠ se nasvačíme, tak k jídlu dětem sebou nic nedávejte. Až se vrátíme, budeme mít ještě ovoce nebo zeleninu a za chvilku oběd.

Na plavání půjdeme ještě dvakrát, kdo má AJ, tak do MŠ nejpozději v 7. 45 hod.Tento čtvrtek jste to všichni zvládli úžasně, tak moc děkujeme.

Na zahradě máme nové krmítko pro ptáčky, prosíme vás o trochu zrníček pro hladové zobáčky. Oni nám to zjara oplatí nějakou pěknou písničkou.

Jaro už pomalu ťuká na dveře. Sluníčko víc hřeje a dny se prodlužují. A to je ten správný čas na karneval . V pondělí 4. 3. hned po jarních prázdninách nás čeká spoustu zábavy. Připravte dětem pohodlnou a bezpečnou masku, 2 sáčky baleného cukroví na odměny za soutěže a jedny oplatky na občerstvení. Půjdeme se podívat i na naše babičky do DD.

Do konce března ještě budeme jezdit na brusle.

Ve středu 20. února jedeme do ZOO na výukový program AMAZONIE. Připravte dětem batůžek s pitím a malou dobrůtkou, balené svačinky povezeme z MŠ. Děti šestileté a starší budou mít ještě PLZEŃSKOU KARTU na MHD. Oblečení podle počasí. Vrátíme se na oběd.

A je tady duben a snad už konečně i jaro!

V úterý 2. 4. se jdeme podívat do 1. A v 1. ZŠ na naše loňské ZAJÍČKY, aby nám ukázali, jak jim to ve škole jde a co se už naučili.

Ve středu 3. 4. jdeme na koncert ZUŠ do auly KG. Prosíme o vhodné oblečení pro tuto slavnostní akci.

Ve středu 10. 4. se budeme fotit. Bližší informace budou vyvěšeny v šatně na nástěnce.

V pátek 12. 4. jedeme do divadla Alfa na pohádku "Perníková chaloupka." Cena i s dopravou je 105.- Kč. Doplňte si prosíme finanční hotovost na ŠKOLNÍM PROGRAMU. Děkujeme.

Blíží se škola v přírodě a proto vás všechny zveme na informační schůzku k ZAJÍČKŮM ve čtvrtek 2. května od 16.00 hodin.Účast je opravdu velmi důležitá. Těšíme se na vás.

Ve středu 15. května jedeme s dětmi do TECHMÁNIE. V 8.00 hod.  budeme odcházet. Připravte dětem batohy s pitím, malou svačinkou, pláštěnkou a PLZĚŇSKOU KARTOU. Balelé svačiny povezeme z MŠ. Oblečte je podle počasí. Vrátíme se na oběd.

Připomínka ke ŠVP - nezapomeňte na vyplněmé doklady - odevzdat do 22. 5. na třídě

Zkontrolujte si stav na školním programu - budou se platit fotky, 2x divadlo a do 20. května převeďte částku

2 300,- Kč na školu v přírodě. Děkujeme.

Tradiční zahradní slavnost - letos pohádková - proběhne 13. června od 16.00 hodin na školní zahradě. Pro děti jsou připravena 3 stanoviště se soutěžemi.

Rozloučení se školáky proběhne v úterý 18. června od 15.30 hodin. Podle počasí ještě upřesníme - na zahradě nebo ve třídě.

V pátek 21. 6. přijede do MŠ divadlo Nána s "Ovčí pohádkou." Pokud nám vydrží pěkné počasí, bude se hrát opět na zahradě.

 

 

 

 

                                                                                                

 

 

90. mateřská škola Plzeň, Západní 7, příspěvková organizace - všechna práva vyhrazena © 2009 - 2015
Tvorba www stránek Abcool | Stránky města Plzně | Přihlášení