90. MŠ Plzeň 90. MŠ Plzeň Home Kontakt Třída - Berušky Třída - Ježci Třída - Myšky Třída - Ovečky Třída - Veverky Třída - Zajíci Aktuality

Třída Zajíci

Třída předškoláků
třídní učitelky : Milena Šafaříková
Eva Řeřichová
třídní telefon: 728 016 530S

Seznam dětí 2017 - 2018

  

ŠVP: Putování nad korunami stromů

TVP: Sluníčkové putování

My jsme malí ušáci, nemáme nic na práci.
Trénujeme běh a skoky,přes pařezy, přes potoky.
Učíme se kotouly, nekoukáme na bouli.

Sluníčko se kutálí,
po obloze pluje.
Ten, kdo ráno zahálí,
celý den pak lituje.
Proto všichni ušáci
vyskočí hned z postele,
malí, velcí, ušatí,
zacvičí si vesele!

Hlavní zaměření třídy je turistika a sport. Letošní školní rok prožijeme se zajíčkem Jankem a zvědavým SLUNÍČKEM.

Srdečně zveme rodiče na třídní schůzku v úterý 5. 9. od 15.30 hodin ve třídě 2. B. Seznámíme vás s naším programem a všemi aktivitami naší třídy a odpovíme na vše, co vás bude zajímat.

V září je hlavním cílem naší třídy vytváření přátelských vztahů mezi dětmi, pomoc nově příchozím, seznámení s prostředím naší školy, jejím okolím a blízkou přírodou. Budeme chodit co nejvíce do lesa i k blízkým rybníkům, vydáme se i na turistické  vycházky na  Sofronku a Mikulku. DÁVEJTE DĚTEM KAŽDÝ DEN BATOH S PLÁŠTĚNKOU A PITÍM - nejlépe láhev s vodou,Také se budeme věnovat rodině, bydlišti dětí a našemu městu.

Začínáme chodit na plavání - ve čtvrtek 7.9. jdeme na první hodinu.Další informace k plavání - zapište zájem o plavecký kurz do přehledu na nástěnce v šatně, děti budou potřebovat batoh s pitím, plavky, čitelně podepsaný ručník, děvčata čepici na plavání a všichni  malou svačinku - ovoce a pod. Také přibalte pláštěnku podle počasí.Svačit budeme ve školce před odchodem na plavání.Cena kurzu se pohybuje podle počtu přihlášených dětí - kolem 350,- Kč za 10 lekcí.

Ve středu 13. září jedeme s dětmi do Českého rozhlasu Plzeň na představení "V šapitó, maringotce a pod všemi slunci světa." Je to vyprávění starého klauna o půvabné, avšak mizející kráse umění a kočovném životě lidí od cirkusu. Cena představení je 40,- Kč. Přiveďte děti nejpozději v 7.40 hod. Představení nám začíná v 8. 45 hod. Prosíme o vhodné oblečení, do batohu pláštěnku, pití - svačinku poneseme balenou z MŠ.

HLEDÁME TALENTY PRO VIKTORKU - i děvčata

 V pondělí 18. září pojedeme přistavenými autobusy na fotbalový stadion FC Viktoria Plzeň.Odjíždíme v 8.00 hod. od Billy a proto přiveďte děti do 7.45 hod. do školky. Vybavte děti batůžkem s náhradními ponožkami a sportovní obuví. Oblečte jim vrstvené sportovní oblečení podle počasí. Do batohu přibalte malou svačinku a láhev s pitím. Balené svačinky povezeme ze školky. Vracíme se na oběd.V případě opravdu velmi nepříznivého počasí bude akce přesunuta na náhradní termín.

Skončilo nám září a podzim se už hlásí. Sbírejte přírodniny a zkuste se svými dětmi vyrobit podzimní dekoraci podle vaší fantazie. Tradiční výstava PODZIMNÍČKŮ proběhne 19. října při příležitosti PODZIMNÍ SLAVNOSTI se zamykáním zahrady. 

Od října také zahajují kroužky pro děti, informace jsou v šatně na nástěnce pro rodiče.

 Co nás čeká v říjnu:

6. 10. přijede do MŠ divadlo Nána s "Pohádkou z paloučku"     Vstupné je 50.- Kč

10. 10. jedeme s dětmi do ZOO na komentovanou prohlídku - "Cesta do Afriky" - z MŠ odcházíme v 8.00 hod.Připravte dětem batoh s pitím, pláštěnkou a malou svačinkou. Vrátíme se na oběd.

13. 10. přijedou do MŠ sokolníci s ukázkou výcviku dravých ptáků.    Vstupné 50.- Kč

19. 10. pro vás připravujeme tradiční PODZIMNÍ SLAVNOST. 

          16 - 17 hod. - soutěže pro děti, po 17. hod. možnost opékání buřtíků.

20. 10. přijede do MŠ divadlo Kolem s pohádkou "Poví ti to přísloví"      Vstupné 50.- Kč

3. 11. bude celé dopoledne probíhat VÁNOČNÍ FOCENÍ.

O všech akcích vás budeme informovat i na nástěnce v šatně.

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Fotogalerie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

90. mateřská škola Plzeň, Západní 7, příspěvková organizace - všechna práva vyhrazena © 2009 - 2015
Tvorba www stránek Abcool | Stránky města Plzně | Přihlášení