90. MŠ Plzeň 90. MŠ Plzeň Home Kontakt Třída - Berušky Třída - Ježci Třída - Myšky Třída - Ovečky Třída - Veverky Třída - Zajíci Aktuality

Třída Zajíci

Třída předškoláků
třídní učitelky : Milena Šafaříková
Eva Řeřichová
třídní telefon: 728 016 530S

Seznam dětí 2017 - 2018

  

ŠVP: Putování nad korunami stromů

TVP: Sluníčkové putování

My jsme malí ušáci, nemáme nic na práci.
Trénujeme běh a skoky,přes pařezy, přes potoky.
Učíme se kotouly, nekoukáme na bouli.

Sluníčko se kutálí,
po obloze pluje.
Ten, kdo ráno zahálí,
celý den pak lituje.
Proto všichni ušáci
vyskočí hned z postele,
malí, velcí, ušatí,
zacvičí si vesele!

Hlavní zaměření třídy je turistika a sport. Letošní školní rok prožijeme se zajíčkem Jankem a zvědavým SLUNÍČKEM.

Srdečně zveme rodiče na třídní schůzku v úterý 5. 9. od 15.30 hodin ve třídě 2. B. Seznámíme vás s naším programem a všemi aktivitami naší třídy a odpovíme na vše, co vás bude zajímat.

V září je hlavním cílem naší třídy vytváření přátelských vztahů mezi dětmi, pomoc nově příchozím, seznámení s prostředím naší školy, jejím okolím a blízkou přírodou. Budeme chodit co nejvíce do lesa i k blízkým rybníkům, vydáme se i na turistické  vycházky na  Sofronku a Mikulku. DÁVEJTE DĚTEM KAŽDÝ DEN BATOH S PLÁŠTĚNKOU A PITÍM - nejlépe láhev s vodou,Také se budeme věnovat rodině, bydlišti dětí a našemu městu.

Začínáme chodit na plavání - ve čtvrtek 7.9. jdeme na první hodinu.Další informace k plavání - zapište zájem o plavecký kurz do přehledu na nástěnce v šatně, děti budou potřebovat batoh s pitím, plavky, čitelně podepsaný ručník, děvčata čepici na plavání a všichni  malou svačinku - ovoce a pod. Také přibalte pláštěnku podle počasí.Svačit budeme ve školce před odchodem na plavání.Cena kurzu se pohybuje podle počtu přihlášených dětí - kolem 350,- Kč za 10 lekcí.

Ve středu 13. září jedeme s dětmi do Českého rozhlasu Plzeň na představení "V šapitó, maringotce a pod všemi slunci světa." Je to vyprávění starého klauna o půvabné, avšak mizející kráse umění a kočovném životě lidí od cirkusu. Cena představení je 40,- Kč. Přiveďte děti nejpozději v 7.40 hod. Představení nám začíná v 8. 45 hod. Prosíme o vhodné oblečení, do batohu pláštěnku, pití - svačinku poneseme balenou z MŠ.

HLEDÁME TALENTY PRO VIKTORKU - i děvčata

 V pondělí 18. září pojedeme přistavenými autobusy na fotbalový stadion FC Viktoria Plzeň.Odjíždíme v 8.00 hod. od Billy a proto přiveďte děti do 7.45 hod. do školky. Vybavte děti batůžkem s náhradními ponožkami a sportovní obuví. Oblečte jim vrstvené sportovní oblečení podle počasí. Do batohu přibalte malou svačinku a láhev s pitím. Balené svačinky povezeme ze školky. Vracíme se na oběd.V případě opravdu velmi nepříznivého počasí bude akce přesunuta na náhradní termín.

Skončilo nám září a podzim se už hlásí. Sbírejte přírodniny a zkuste se svými dětmi vyrobit podzimní dekoraci podle vaší fantazie. Tradiční výstava PODZIMNÍČKŮ proběhne 19. října při příležitosti PODZIMNÍ SLAVNOSTI se zamykáním zahrady. 

Od října také zahajují kroužky pro děti, informace jsou v šatně na nástěnce pro rodiče.

 Co nás čeká v říjnu:

6. 10. přijede do MŠ divadlo Nána s "Pohádkou z paloučku"     Vstupné je 50.- Kč

10. 10. jedeme s dětmi do ZOO na komentovanou prohlídku - "Cesta do Afriky" - z MŠ odcházíme v 8.00 hod.Připravte dětem batoh s pitím, pláštěnkou a malou svačinkou. Vrátíme se na oběd.

13. 10. přijedou do MŠ sokolníci s ukázkou výcviku dravých ptáků.    Vstupné 50.- Kč

19. 10. pro vás připravujeme tradiční PODZIMNÍ SLAVNOST. 

          16 - 17 hod. - soutěže pro děti, po 17. hod. možnost opékání buřtíků.

20. 10. přijede do MŠ divadlo Kolem s pohádkou "Poví ti to přísloví"      Vstupné 50.- Kč

3. 11. bude celé dopoledne probíhat VÁNOČNÍ FOCENÍ.

O všech akcích vás budeme informovat i na nástěnce v šatně.

Po dobu podzimních prázdnin ve školách 26. a 27. 10. 2017 bude náš pavilon uzavřen a přihlášené děti budou chodit na pav. J do třídy BERUŠEK. U nás se sejdeme v pondělí 30.10. 2017.

Děkujeme moc všem rodičům za hezké PODZIMNÍČKY, které ještě dlouho budou zdobit naši spojovací chodbu. Zahradní slavnost se opravdu povedla, i počasí na tuto roční dobu bylo neobvykle přívětivé. A tak se už těšíme na další společné akce s vámi a věříme, že se s dětmi zase budete dobře bavit.

Ještě dvakrát půjdeme plavat - 16. a 23. listopadu.

V pátek 10. listopadu přijede do MŠ divadlo M + M s pohádkou "Čert a kupec Seberád" - vstupné je 45.- Kč.

Vánoce se kvapem blíží. Jistě budete mít spoustu shánění a jiných akcí, ale určitě si udělejte čas na naše akce.

21. listopadu plánujeme LAMPIONOVÝ PRŮVOD S PŘEKVAPENÍM - od 16.30 hod.

5. prosince dopoledne chystáme ČERTOVSKÉ NADÍLENÍ ve spolupráci již tradičně s 1. ZŠ

7. prosince máme od 16.00 hod.  VÁNOČNÍ SLAVNOST - POHÁDKOVÉ VÁNOCE s vánočními dílnami

 Čeká nás spousta i voňavé práce.

A JE TU ADVENT!

Na adventním věnci jsme už zapálili první svíčku, včera večer se na Náměstí slavnostně rozsvítil vánoční strom a už zítra budou chodit čerti s Mikulášem. Jako tradičně bude zítra dopoledne u nás ve školce nadílka. Připravte dětem jednoduchý čertovský nebo andělský převlek a jednu větší bramboru.

Ve čvrtek 7. 12.  nás od 16.00 hod. čekají Pohádkové Vánoce. Rozsvítíme altán se stromečkem, společně se sborečkem si zazpíváme koledy a pak si přivoláme vánoční náladu na tradičních vánočních dílnách.

Už se na vás moc těšíme.

V pátek 15. 12. k nám do školky přijede divadlo Nána s "Andělskou pohádkou."Cena představení je 50.- Kč

Divadelní představení je bohužel pro nemoc paní herečky zrušeno.

Ve středu 20. 12.  dopoledne bude na našem pavilonu VÁNOČNÍ NADÍLKA. POKUD BUDETE MÍT ČAS I CHUŤ, MŮŽETE SE NA NÁS PŘIJÍT PODÍVAT.

A protože i zvířátka v našem pohádkovém lese si zaslouží vánoční nadílku, vydáme se ve čtvrtek 21. 12.  do lesa. Připravte, prosíme, pro zvířátka nějaké dobroty do hladových bříšek. Budeme myslet i na ptáčky.

PŘEJEME VÁM VŠEM KLIDNÉ A POKOJNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY V KRUHU RODINY, DĚTEM HODNĚ RADOSTI Z DÁRKŮ A DO NOVÉHO ROKU ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A SPOUSTU RADOSTI Z VAŠICH ŠIKOVNÝCH MALÝCH ZAJÍČKŮ.                                   Eva a Mili.

Provoz po vánočních prázdninách začíná 3. ledna 2018 jako v základních školách.

Leden, leden přokryl vodu ledem......No, tak to letos bohužel není, čekáme s dětmi na sníh a led a asi marně. Tak si na zimu alespoň hrajeme, tvoříme a sportujeme. Připravujeme se na kvalifikaci na SPORTOVNÍ HRY MATEŘSKÝCH ŠKOL.

V pátek 2. února jsou pololetní prázdniny. Přihlášené děti budou  ve třídě VEVEREK.

Karneval je předběžně domluven na 14. února. Připravte dětem nějakou jednoduchou masku, aby se v ní mohli dobře pohybovat a nebylo jim horko.

V pátek 16.2.2018 přijede do MŠ v rámci karnevalového týdne "Bublinkovo kouzelnické představení". Vybíráme 45,00 Kč.

Po dobu jarních prázdnin, tj. 19.-24.2.2018 bude omezený provoz pro přihlášené děti na pavilonu A, třída Oveček.

Do 9.3.2018 zjišťujeme zájem o školu v přírodě - termín 21.-25.5.2018, místo Železná Ruda-Špičák, hotel Stella (www.stellahotel.cz).

Třídu ZAJÍČKŮ položilka chřipka. Snad jarní sluníčko pomůže od této nemoci, protože se blíží VELIKONOCE - krásné jarní svátky a my si je chceme ve školce spolu pěkně užít. Vyfukujte vajíčka - alespeň 3, pečlivě je omyjte a odmaštěte saponátovým prostředkem a usušte.

V pátek přijede do MŠ loutkové divadloí z Opavy s pohádkou " O princezně Rozmařilce." Cena představení je 50,- Kč za dítě.

Ve středu 21. března se selá školka bude fotit - společné tablo. Focení je zrušeno vzhledem k veliké nemocnosti dětí i pedagogů na celé MŠ. Náhradní termín bude včas oznámen.

KRÁSNÉ PROŽITÍ VELIKONOC, BOHATOU POMLÁZKU A HODNĚ RADOSTI Z JARNÍHO SLUNÍČKA PŘEJÍ VŠEM EVA A MILI.

Po Velikonocích nás čeká:

4.4. jedeme do divadla Alfa na pohádku "Maxipes Fík." Cena včetně autobusové dopravy je 105,- Kč.Vrátíme se na oběd, možná o chviličku déle.

Od 16.00 hodin je pro vás připraven na pav. J ve třídě VEVEREK seminář na téma KOMUNIKACE RODIČ - ŠKOLA. Bližší informace máte k dispozici v šatně dětí na nástěnce.Budeme se těšit na vaši účast.

5.4. se jdeme podívat do 1. ZŠ do prvních tříd na naše loňské kamarádyZAJÍČKY, aby nám ukázali, co se už naučili a jak jim to ve škole jde.

6.4. přijede do školky divadélko ONDŘEJ s pohádkou "Malenka." Cena představení je 50,- Kč.

Akce na příští týden

 16. 4. přijede do MŠ fotograf - všichni se budou fotit na společná tabla svých tříd.

17. 4. dopoledne je v naší MŠ DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ pro budoucí žáčky naší školky

18. 4. jedeme do ZOO - přiveďte děti nejpozději do 7. 45 hod. Nasvačíme se a od 9. 00 hod nám začíná komentovaná prohlídka na statku - hospodářská zvířata a pak se ještě půjdeme podívat i na ostatní zvířátka. Návrat plánujeme na oběd. Dětem připravte do batůžku malou svačinku, dostatek pití a pláštěnku.

19. 4. dopoledne k nám zavítají učitelé ze ZUŠ na přezkoušení hudebnosti vašich dětí.

A v pátek přihlášené děti jedou bruslit.

Důležité informace

 Zítra 24. dubna jdeme na Sofronku. Bude se zde od 11.00 hod. otvírat nové dětské hřiště a pro děti je připravený program. Vrátíme se později, proto si po obědě choďte pro děti až po 13.00 hod.

Vybavte děti batůžkem s pitím a pláštěnkou a malou svačinkou. Oblečení a obuv podle počasí.

Ve čvrtek 26. dubna od 15.30 hod. zveme rodiče na schůzku ke ŠVP. Vaše účast je velice důležitá. Kapacitu zatím vyplnili předškoláci, mladší děti jsou náhradníci.

DOPLŇTE DĚTEM NÁHRADNÍ OBLEČENÍ DO TAŠEK V ŠATNĚ - LEGÍNKY, KRAŤASY, TRIČKA S KR. RIKÁVEM.

KAŽDÝ DEN PŘINESTE DĚTEM BATOH S PITÍM A PLÁŠTĚNKOU.           Děkujeme.

Tak už jsme se vrátili ze šumavské přírody. Bylo tam krásně a máme na co vzpomínat. Všichni ZAJÍČCI si zaslouží velikou pochvalu, jak to tam všechno krásně zvládli.

V pátek 1. června slavíme MDD. Přijede divadlo KOLEM s "Pohádkami z klobouku." V případě hezkého počasí se bude hrát na zahradě. Vstupné je 50.- Kč. Také budou na zahradě pro děti připravené soutěže.

ZAHRADNÍ SLAVNOST - IDIÁNI

Dne 14. června od 16. 00 hod se loučíme s našimi předškoláky - letos netradičně všichni společně na terase u pav. J. Pak jsou pro všechny děti připravené na zahradě soutěže a přijede jako už tradičně pan zmrzlinář.Snad nám bude přát počasí a všichni se budou dobře bavit.

V pátek 22. června přijede do školky kouzelník s BUBLINKOVOU SHOW. Vybíráme 130,- Kč.

Příští týden ještě půjdeme do DD popřát babičkám hezké léto a také se rozloučíme se školním rokem tradičně CUKRÁRNOU U ZAJÍCŮ.

Přejeme všem krásné sluníčkové prázdniny, spoustu zábavy, výletů i koupání.

Eva a Mili.

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Fotogalerie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

90. mateřská škola Plzeň, Západní 7, příspěvková organizace - všechna práva vyhrazena © 2009 - 2015
Tvorba www stránek Abcool | Stránky města Plzně | Přihlášení