90. MŠ Plzeň 90. MŠ Plzeň Home Kontakt Třída - Berušky Třída - Ježci Třída - Myšky Třída - Ovečky Třída - Veverky Třída - Zajíci Aktuality

Třída Zajíci

Třída předškoláků
třídní učitelky : Milena Šafaříková a Eva Faltusová
třídní telefon: 728 016 530

 

 

 

ŠVP:Tajemství stromu

TVP:Rok s Luckou, Jendou a Martínkem

My jsme malí ušáci, nemáme nic na práci.
Trénujeme běh a skoky,přes pařezy, přes potoky.
Učíme se kotouly, nekoukáme na bouli.

Sluníčko se kutálí,
po obloze pluje.
Ten, kdo ráno zahálí,
celý den pak lituje.
Proto všichni ušáci
vyskočí hned z postele,
malí, velcí, ušatí,
zacvičí si vesele!

 

Milí rodiče a děti. Začíná nám nový  školní rok 2019/20

Provoz na třídě ZAJÍČKŮ je 6.30 - 15.30

Provoz od 6.00 zajišťuje třída BERUŠEK na pav. J - č. telefonu 720653472

Odpoledne budou děti od 15.30 - 16.00 ve třídě JEŽKŮ pav. B - č. telefonu 720335847, pak se děti převádějí do třídy OVEČEK pav. A , kde provoz končí v 16.30  - č. telefonu 722601360.

Ve středu 4. září od 16.00 hodin vás zveme na zahajovací třídní aktiv. Hlídání dětí nemůžeme zabezpečovat.

 Ve středu 11. 9. jedeme s dětmi na sportovní akci fotbalového klubu Viktorie do Štruncových sadů.Oblečte děti podle počasí, prosíme o vhodnou sportovní obuv. Do batohu připravte pití, pláštěnku a malou svačinku. Vrátíme se na oběd. Autobus na dopravu dětí je zajištěný - odjíždíme v 9.20 hod.

Výuka AJ začíná ve středu 11. 9.    8.00 - 8.45 hod.

 V úterý 24.9. jedeme do města poznávat Plzeň. Děti potřebují batoh - pití. Děti šestileté - karta na MHD.

V pátek 4. 10. přijede do MŠ divadlo NÁNA s Myší pohádkou.

Ukončili jsme téma KAŽDÝ NĚKAM PATŘÍ o naší rodině, bydlišti, mateřské škole a třídě, do které chodím, o kamarádech a na závěr o městě, ve kterém žiji.Podzim přišel se svými plody a barevnou paletou a my budeme tvořit i ochutnávat. Sbírejte na svých vycházkách kaštany, žaludy i hezké listy a hodila by se nám nějaká jablíčka ze zahrádky třeba od babičky.

Na konci měsíce října chystáme již tradiční podzimní slavnost se zymykáním naší zahrady - termín ještě upřesníme.

Zahrada je ještě vyzdobená dýněmi i jinými výrobky z naší podzimní slavnosti a už se k nám pomalu blíží zima.Však už také mrzlo a tak jsme pohostili naše ptáčky zpěváčky semínky a zrníčky. Pozorujeme vypouštění Šídlováku, protože se bude opravovat hráz a také jsme se hodně zajímali o škeble, které se v něm zabydlely.Pořád chodíme do lesa a máme stále co pozorovat a objevovat.

V úterý 5. 11. od 14.30 hod. zahajuje svoji činnost tenisový kroužek pro přihlášené děti. Pravidelné tréninky budou probíhat ve třídě ZAJÍČKŮ.

V pátek 8. 11. přijede do naší školky divadlo KOLEM s pohádkou "Hledá se kamarád." Cena je 50.- Kč.

V pondělí 11. 11. jdeme s dětmi do zoo na výukový program DOMÁCÍ ZVÍŘATA. Připravte dětem batoh s pitím, pláštěnku, malou svačinku a děti 6ti leté a starší vybavte PLZEŇSKOU KARTOU. Vrátíme se na oběd.

V úterý 19. 11. jdeme na 1. plavání.

Ve čvrtek 21. 11. proběhne VÁNOČNÍ FOCENÍ. 

A je tady ADVENT. Nejprve nás ve čtvrtek čeká ČERTOVSKÁ ŠKOLIČKA a příjde k nám do školky opravdový Mikuláš s andělem a celou kupou nezbedných čertíků. Určitě jsme nezlobili, nebo jen trošičku, tak se nemusíme vůbec bát. A aby byla opravdu legrace, všichni se převlečeme za malé čertíky a nebo andílky. Prosíme rodiče o spolupráci s výrobou jednduché masky - růžky a něco černého nebo červeného na převlečení.

V pondělí 16. prosince odpoledne vás všechny zveme na VÁNOČNÍ SLAVNOST. U rozsvíceného stromečku  vystoupí od 16.00 hod. BABY ANDÍLCI a pak si společně všichni zazpíváme koledy. Od 16.30 si pro vás ZAJÍČKOVÉ připravili vánoční besídku a malé pohoštění. Všechny vás srdečně zveme.

 

 

 

 

 

 

                                                                                                

 

 

90. mateřská škola Plzeň, Západní 7, příspěvková organizace - všechna práva vyhrazena © 2009 - 2015
Tvorba www stránek Abcool | Stránky města Plzně | Přihlášení