90. MŠ Plzeň 90. MŠ Plzeň Home Kontakt Třída - Berušky Třída - Ježci Třída - Myšky Třída - Ovečky Třída - Veverky Třída - Zajíci Aktuality

Třída Zajíci

Třída předškoláků
třídní učitelky : Milena Šafaříková
Eva Řeřichová
třídní telefon: 728 016 530

 

 

 

ŠVP:

TVP:

My jsme malí ušáci, nemáme nic na práci.
Trénujeme běh a skoky,přes pařezy, přes potoky.
Učíme se kotouly, nekoukáme na bouli.

Sluníčko se kutálí,
po obloze pluje.
Ten, kdo ráno zahálí,
celý den pak lituje.
Proto všichni ušáci
vyskočí hned z postele,
malí, velcí, ušatí,
zacvičí si vesele!

Hlavní zaměření třídy je turistika a sport.

Milí rodiče a děti. Tak už se nám blíží začátek nového školního roku 2018/19

Provoz na třídě ZAJÍČKŮ je 6.30 - 15.30

Provoz od 6.00 zajišťuje třída BERUŠEK na pav. J - č. telefonu 720653472

Odpoledne budou děti od 15.30 - 16.00 ve třídě JEŽKŮ pav. B - č. telefonu 720335847, pak se děti převádějí do třídy OVEČEK pav. A , kde provoz končí v 16.30  - č. telefonu 722601360.

Podzim je tady se vším, co k němu patří a veliké chladno nás dnes překvapilo. Sbírejte s dětmi přírodniny, protože se blíží naše tradiční podzimní zahradní slavnost - 25. 10. 2018. Jako tradičně s dětmi doma vyrábějte PODZIMNÍČKY na výstavu do provozní chodby. Také už můžete přinášet dobře usušené pečivo, které střádáme pro zvířátka z našeho lesa.

Ve čtvrtek 4. 10. jdeme na DOPRAVNÍ HRÁTKY na dopravní hřiště. Vybavte děti helmou a batohem s pláštěnkou a pitím. Oblečení a obuv podle počasí - nedávejte dětem gumovky!

V pátek 5. 10. přijede do MŠ divadlo NÁNA se SLEPIČÍ POHÁDKOU.

Z tecnických důvodů je náš telefon mimo provoz. K omluvě dětí používejte telefon JEŽKŮ 720 335 847 nebo telefon na zást. ředitelky p. Bílkovou 727 878 653. Děkujeme za pochopení.

Telefony jsou již plně fukční na všechny třídy - čísla jsou pořád stejná - ZAJÍCI 728 016 530

Dětem dejte do školky jeden středně velký brambor na podzimní tvoření.

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE - V PONDĚLÍ 5. LISTOPADU PROBĚHNE VÁNOČNÍ FOCENÍ.

Protože se bude fotit celá školka a nejprve přijdou na řadu malé děti, možná, že se trochu pozdržíme s oběděm. Pokud si budete děti brát po obědě, počítejte s možným zdržením.

V pátek 9. listopadu přijede do MŠ divadlo Kolem s pohádkou "Pozor, všude kolem číhá vlk."

Ve středu 14. listopadu nás čeká návštěva zoologické zahrady - CESTA DO AFRIKY. Do batůžku dětem připravte pláštěnku, pití, malou svačinku a děti šestileté a starší vybavte nabitou plzeňskou kartou nebo 2 jízdenkami na MHD.

Ve čtvrtek 15. listopadu začíná kurz plavání. Do batůžku dětem dejte podepsaný ručník, plavky, děvčatům plavací čepici, pití, malou svačinku. Neplavci budou chodit s námi - připravte jim přezůvky nebo sandálky do mokrého prostředí, pití a svačinku a na převlečení přidejte cv. úbor ze školky. PLAVECKÝ KURZ má letos 10 lekcí a budeme končit v lednu 2019. PAK NÁS ČEKÁ DALŠÍ SPORTOVNÍ VYŽITÍ - BRUSLENÍ.

V úterý 11. 12. odpoledne  máme  VÁNOČNÍ SLAVNOST. Nejprve si na zahradě společně zazpíváme - kromě pěveckého sboru si tam rodiče děti přivedou. Potom si můžete prohlédnout vánoční výzdobu ve spojovací chodbě, jarmark nebo se občerstvit a v 16. 30 se sejdeme ve třídě ZAJÍČKŮ. Máme pro vás připravené vystoupení dětí a pak si společně vyrobíme vánoční ozdobičku - ANDÍLKA.Moc už se těšíme.

V pátek přijede do MŠ  divadlo LETADLO s pohádkou " O ježečkovi a myšce." Cena 45.- Kč bude účtována ze zálohy na školním účtu.

Čeká nás poslední předvánoční týden.

Ve středu máme u nás ve třídě dopoledne vánoční nadílku. Snad nám Ježíšek něco nadělí, nové hračky vždy potěší. Připravte dětem trochu  vánočního pečiva na občerstvení a pokud si kamarádi chtějí předat drobné dárečky, prosíme v šatně a pouze mezi sebou. Máme zkušenost, že někteří pak hodně pláčou a nemohou pochopit, že oni nic nedostali - tak se omlouváme, snad to letos bude v klidu. S dětmi jsme o této situaci již mluvili. Ve čtvrtek jdeme plavat a v pátek bude nadílka v lese pro zvířátka. Snad doma najdete nějaké jablíčko, pečivo nebo lojovou kouli. Chceme  ještě  na Sofronku odnést kaštany pro daňky.

Přeje vám všem krásné Vánoce, veselého Silvestra a v novém roce zdraví, štěstí a mnoho úspěchů a radosti.

Vaše Eva a Mili.smile

 

 

 

                                                                                                

 

 

90. mateřská škola Plzeň, Západní 7, příspěvková organizace - všechna práva vyhrazena © 2009 - 2015
Tvorba www stránek Abcool | Stránky města Plzně | Přihlášení